Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza
Edycja 2020

Konkurs o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza <br/> Edycja 2020

Zapraszamy wszystkich młodych tłumaczy do udziału w drugiej już edycji Konkursu o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Informacje ogólne

Ponieważ w tym roku przypada setna rocznica urodzin Joana Perucho (1920-2003), jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy katalońskich, zdecydowaliśmy, że sięgniemy do jego niezwykle bogatej twórczości i to właśnie z niej wybierzemy fragment na tekst konkursowy.

Karierę literacką rozpoczął Perucho jako poeta, lecz lepiej odnajdywał się w prozie, o czym świadczy ponad setka opublikowanych tekstów: powieści, esejów, opowiadań, artykułów prasowych, a nawet książek podróżniczych. Sam będąc erudytą, pisał dla publiczności wykształconej i skłonnej podjąć grę z autorem, wejść razem z nim w fantastyczny świat wyobraźni i aluzji.

Uhonorowany licznymi nagrodami, z których najważniejsze to Premi Nacional de la Crítica (1981), Premi Nacional de Literatura (1995) i Medalla d'Or al Mèrit Artístic de l'Ajuntament de Barcelona (2001), był równiez człnkiem Acadèmia de Bones Lletres w Barcelonie oraz Stowarzyszenia Pisarzy Języka Katalońskiego.

Wszystkich odważnych i ciekawych twórczości Perucho tłumaczy zachęcamy do przesłania formularza zgłoszenia udziału w Konkursie.

Formularz zgłoszenia udziału w Konkursie

Aby otrzymać tekst konkursowy, należy wypełnić Formularz zgłoszenia on-line lub pobrać Formularz znajdujący się w pliku poniżej, uzupełnić, a następnie wysłać mailem na adres: pracowniastudiowkatalonskich@gmail.com.

Informacje organizacyjne dotyczące Konkursu znajdują się w zakładce Regulamin.

Pliki do pobrania
docx
Formularz zgłoszenia. Edycja 2020