Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza Edycja 2021

Konkurs o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza Edycja 2021

Zapraszamy wszystkich młodych tłumaczy do udziału w trzeciej już edycji Konkursu o Nagrodę im. Edwarda Porębowicza. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Informacje ogólne

Enric Casasses - zdjęcie portretoweEnric Casasses (Barcelona, 1951), kataloński poeta, eseista i tłumacz, w 2020 roku uhonorowany Premi d'Honor de les Lletres Catalanes za całokształt twórczości przez stowarzyszenie Òmnium Cultural. Casasses uznawany jest za najbardziej nowatorskiego autora w katalońskiej poezji, a jego twórczość za niezwykle heterogeniczną, czerpiącą z tradycji literackiej sięgającej od średniowiecza po rock.

Wybrany w tym roku tekst konkursowy pochodzi z tomu prozy poetyckiej El poble del costat, który ukazał się w 1993 roku nakładem wydawnictwa Grup62 w serii Empúries Narrativa.

Laureatka

Z radością informujemy, że jury Nagrody im. Edwarda Porębowicza w składzie Anna Sawicka (przewodnicząca), Xavier Farré, Marcin Polak i Rozalia Sasor zdecydowało uhonorować tym wyróżnieniem przekład autorstwa p. Dominiki Wojtaś.

Serdecznie gratulujemy!

Formularz zgłoszenia udziału w Konkursie

Aby otrzymać tekst konkursowy, należy wypełnić Formularz zgłoszenia on-line lub pobrać Formularz znajdujący się w pliku poniżej, uzupełnić, a następnie wysłać mailem na adres: pracowniastudiowkatalonskich@gmail.com.

Informacje organizacyjne dotyczące Konkursu znajdują się w zakładce Regulamin.

Pliki do pobrania
docx
Formularz zgłoszenia. Edycja 2021