Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Sympozjum planowane jest jako wydarzenie stacjonarne, jeśli jednak w wyniku zagrożenia epidemicznego nie będzie możliwości zorganizowania spotkań na miejscu, odbędą się one on-line lub w formie hybrydowej. W takim wypadku opłata konferencyjna zostanie odpowiednio obniżona.

Szanowni Państwo,

jako organizatorzy wydarzenia mamy przyjemność zaprosić Państwa na Drugie Interdyscyplinarne Sympozjum Katalonistyczne, które odbędzie się w formie stacjonarnej w dniach 25-26 marca 2022 roku w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podobnie jak w roku ubiegłym celem Sympozjum jest przedstawienie na forum publicznym badań prowadzonych przez polskich naukowców, a obejmujących tematyką prócz samej Katalonii również kraje katalońskie (rozumiane jako terytoria stanowiące historyczną strefę wpływów języka i kultury katalońskiej), tj. Andorę, Baleary, Walencję, Katalonie Północną oraz miasto Alguer na Sardynii, a także Królestwo Sycylii za panowania dynastii hrabiów Barcelony i Królestwo Neapolu w czasach przynależności do Korony Aragonii. Ponieważ katalonistyka polska jest dziedziną dopiero się rozwijającą, zaproszenie kierujemy do badaczy ze wszystkich specjalizacji, w szczególności takich jak: archeologia, architektura, filmoznawstwo, historia sztuki, historia, literaturoznawstwo, językoznawstwo, medioznawstwo, politologia, prawo, przekładoznawstwo, socjologia, stosunki międzynarodowe, zarządzanie i marketing.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów, których wiodącym tematem jest Katalonia i kraje katalońskie.

Miejsce i data obrad

Data:

25-26 marca 2022 r.

Miejsce:

Instytut Filologii Romańskiej UJ

Kraków, al. A. Mickiewicza 9, budynek B, sala B303

Informacje organizacyjne

Warunkiem czynnego uczestnictwa w Drugim Interdyscyplinarnym Sympozjum Katalonistycznym jest zgłoszenie udziału za pośrednictwem formularza (plik do pobrania na dole strony) oraz przesłanie abstraktu referatu (max. 250 słów) do 31 stycznia 2022 roku na adres pracowniastudiowkatalonskich@gmail.com.

Informacja o zakwalifikowaniu referatu zostanie przesłana mailem zwrotnym 15 lutego 2022 roku.

Językiem obrad jest język polski.

Czas trwania każdego wystąpienia nie powinien przekraczać 20 minut. Studenci mogą przedstawić swoje wystąpienia również w formie posterów. Ze względu na trwającą epidemię, jeśli Sympozjum odbędzie się on-line, wystąpienie można przygotować w formie:

  • bezpośredniego uczestnictwa w Sympozjum przez platformę Zoom
  • nagrania audio/video
  • prezentacji pdf

Opłata konferencyjna

Przewiduje się opłatę konferencyjną wysokości 300 zł oraz obniżoną opłatę w wysokości 150 zł dla studentów. Opłata obejmuje uczestnictwo w sympozjum, materiały konferencyjne, poczęstunek w trakcie przerw kawowych oraz druk publikacji pokonferencyjnej. Organizatorzy nie zapewniają noclegu ani wyżywienia dla uczestników.

Komitet naukowy

dr hab. Anna Sawicka, dr Dagmara Głuszek-Szafraniec, dr Maja Biernacka, dr Maria Filipowicz-Rudek, dr Marta Pawłowska, dr hab. Piotr Guzowski, dr hab. Rafał Hryszko

Komitet organizacyjny

dr Adriana Jastrzębska, dr Michał J. Baranowski, dr Rozalia Sasor

Organizator

Pracownia Studiów Katalońskich przy Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Patronat

Sympozjum dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki

Pliki do pobrania
docx
Formularz zgłoszenia uczestnictwa w Sympozjum